Jaunumi

26. februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks improvizācijas teātra "SPIEDIENS" šovs!
16. februārī plkst. 18.00 Rubenes baznīcā Martas Ritovas akustiskais koncerts "Svinot mīlestību". Koncertā māksliniece atskaņos savu oriģinālmūziku, kā arī skaistākās dziesmas par mīlestību.
12. februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Katrīnas Gupalo koncertprogramma "Zvaigznes pieskāriens". Dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem.
Ar gandarījuma sajūtu par paveikto, aplausiem un ovācijām 19. janvārī VEF kultūras pilī notika Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunā mūzikla “ZVAIGZNES BĒRNS” pirmizrāde, kurai sekos izrādes vēl septiņās Latvijas pilsētās. Jaundarbs sevi pieteicis dinamiski - ar jaunības degsmi, azartu un vienlaikus dziļi emocionāli. Dažādu paaudžu lieliski izpildītāji ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu uz vienas skatuves izdzīvo Oskara Vailda pasaku par cilvēka pieaugšanu un dzīves vērtībām.
2022. gada janvārī aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Pieminot barikāžu aizstāvjus, Valmieras novadā norisināsies barikāžu laika atceres pasākumi.
Valmieras pilsētvidē no 10. janvāra līdz 20. februārim būs apskatāmas Latvijas Jaunā teātra institūta projekta "Pateikts neonā" gaismas instalācijas. Valmierā aplūkojamo neona mākslas darbu autori – publiciste Santa Remere, teātra veidotājs Jānis Balodis, dzejnieks Kirils Ēcis un dejas tekstu autore Inta Balode – savus darbus veidojuši sadarbībā ar starptautiski atzīto britu teātra režisoru, dramaturgu un vizuālo mākslinieku Timu Etčelsu, kurš, izmantojot vienkāršas neonā atveidotas frāzes, veido miniatūrus stāstījumus, pārdomu un tuvības brīžus dažādās sabiedriskās vietās. Piedaloties Tima Etčelsa tekstveides meistarklasēs, Latvijas mākslinieki transformēja tekstu un pašu valodu, reflektēja par aktuālām tēmām un vērtībām mūsdienu sabiedrībā, nonākot katrs pie sava īpašā pilsētai un tās iedzīvotājiem veltītā mākslas darba.
Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” 75 gadu jubilejas izstāde. Izstādē var aplūkot apģērbu komplektus no arheoloģijas līdz mūsdienām, kā arī pēdējos gados darinātus krāšņus lakatus un citas tekstilijas, kur katra rokdarbniece parādījusi savu meistarību un niansēto krāsu izjūtu.

Lapas