Pasākumu kalendārs

Lūdzu ievadīt pareizu datumu!
Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
01.JūnijsOtrdiena
17:00

Dodies maršrutā "Foto spo(r)ts"!

Laiks vasarai! Vēl pavisam, pavisam nedaudz un klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. To aicinām iesākt aktīvi – piedaloties Valmieras Kultūras centra sagatavotajā maršrutā “Foto spo(r)ts”, kas 1. jūnijā plkst. 17.00-20.00 norisināsies astoņās dažādās vietās Valmierā.

Kā piedalīties? 1. jūnijā Valmieras Kultūras centra mājaslapā un Valmieras pilsētas Facebook lapā tiks publicētas astoņas fotogrāfijas, kurās redzēsi zīmīgu fragmentu no katras aktivitāšu norises vietas. Uzmini attēlā redzamo vietu, dodies uz turieni, baudi pārsteigumu un sameklē burtus, kas kopā veidos divus vārdus. Kad būsi apmeklējis visus maršruta punktus, publicē savā Facebook vai Instagram profilā fotogrāfiju no maršruta “Foto spo(r)ts”, pievienojot tēmturi ar salikto tekstu. Izlozes veidā noskaidrosim trīs uzvarētājus, kuri saņems garšīgas balvas.

Maršrutā “Foto spo(r)ts” bērnus, jauniešus, ģimenes un ikvienu interesentu katrā no punktiem sagaidīs kāds muzikāls, izzinošs, sportisks un aizraujošs pārsteigums. Kādā no punktiem varēsi vērot gaisīgo burbuļu un vēja radītu horeogrāfiju, citā – uzzināsi, vai ir iespējama dzīve bez plastmasas. Vēl kādā no pieturām varēsi piedalīties kustīgās un lustīgās aktivitātēs, neizpaliks arī muzikāls pieturas punkts un noderīga informācija par drošību vasarā.

Plašāka informācija Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv un Valmieras pilsētas Facebook lapā.
Lasīt vairākAizvērt
Valmiera
EUR 0
14.JūnijsPirmdiena
11:00

Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām

Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Lai arī nevaram pulcēties plašā lokā, 14. jūnijā aicinām individuāli vai ģimenes lokā piemiņas vietā pie Valmieras dzelzceļa stacijas nolikt ziedus vai svecīti, kavēties atmiņās un pieminēt 1941. gada traģiskos notikumus. Piemiņas vietā atceres dienā tiks izvietoti 117 bērza bluķīši, vizuāli simbolizējot katru deportēto valmierieti. No plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 pie piemiņas akmens skanēs mūzika un dziesmas Mārtiņa Roziņa izpildījumā, kā arī tiks stādīti nokarenie bērzi.


Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Valmierā kopumā tiks lasīti 117 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumu veiks aktieris Tālivaldis Lasmanis. Lasījums tiks straumēts Valmieras pilsētas Facebook lapā plkst. 11.00. No plkst. 14.00-18.00 lasījums tiks atskaņots arī piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas.Lasījumi no visām Latvijas vietām tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem. Plkst. 10.50 plānota Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.Pasākuma idejas autore Sandra Kalniete norāda: “Nav nekā personīgāka un individuālāka par cilvēka vārdu un uzvārdu, jo tas pavada ikvienu no dzimšanas līdz nāves brīdim un turpina pastāvēt līdz laiku aizlaikiem vēstures annālēs. Ikviens izsūtītais ir pelnījis, lai viņš nebūtu tikai sīka vienība kādā lielākā, apkopojošā skaitlī. Vārdu lasīšanas ceremonijai vienlaikus notiekot visos Latvijas novados un pagastos un piemiņas brīžus saslēdzot vienotā Latvijas tīmeklī, tiek dota iespēja piemiņas pasākumā piedalīties kā Latvijā, tā visā pasaulē mītošajiem tautiešiem.”Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem. Atceres dienu Valmierā organizē Valmieras Kultūras centrs.
Lasīt vairākAizvērt
Dzelzceļa stacija
EUR 0
22.JūnijsOtrdiena
18:00

Jāņojam Jāņparkā!

22. jūnijā no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00 Jāņparkā valdīs rosība – te mazi un lieli Jāņabērni varēs piestāt, lai sarūpētu svētku galdam nepieciešamo, apgūtu svētku rituālus un baudītu īstas Jāņu sajūtas. Aicinām uz “Jāņojam Jāņparkā”!

“Jāņojam Jāņparkā” laikā varēs vērot uguns iegūšanas rituālu un Jāņu ugunskura iedegšanu, kā arī īpaši veidotā foto stūrī iemūžināt mirkli fotogrāfijās. Tematiskā svētku tirdziņā varēs sarūpēt gardumus savam svētku galdam, darbosies arī āra kafejnīca. Muzikālo noskaņu Jāņparkā radīs koklētāja Zane Sniķere, grupa “Muiža”, kamerkoris “Kaķi” (diriģente Inga Zirne).

Lūdzam ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai!


Lasīt vairākAizvērt
Jāņparks
EUR 0