Kori “SolLaRe” un “Skan” piedalīsies svētkos “Gaismu sauca” - Auseklim 170

Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” diriģentes Irēnas Zelčas vadībā sestdien, 19. septembrī, piedalīsies svētkos “Gaismu sauca” – Auseklim 170 Alojā. Plkst. 17.00 kori “SolLaRe” un “Skan” kopā ar Alojas Mūzikas un mākslas skolas kori un solisti Ievu Paršu uzstāsies koncertā “Tautai. Gaismai. Brīvībai” Alojas Ausekļa vidusskolā. Koncertu vadīs Anna Veismane un Orests Silabriedis. Ieeja bez maksas.

 

Koru “SolLaRe” un “Skan” diriģente Irēna Zelča pastāstīja: “Esam patiesi pagodināti un priecīgi, ka šajā koncertā piedalīties uzaicināti abi mani vadītie kolektīvi. Koncertā izpildīsim nopietnu programmu, dziedāsim vairākas dziesmas ar Ausekļa vārdiem, piemēram, “Gaismas pils”. Pasākumā piedalīsies arī komponisti Ēriks Ešenvalds un Selga Mence. Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” izpildīs Selgas Mences dziesmas “Rāmi, rāmi es dziedāju” pirmatskaņojumu, dziedās arī Ērika Ešenvalda komponētas dziesmas. Alojā kopš 2005. gada norisinājies augsta līmeņa jaunrades dziesmu konkurss “Kas mēs bijām, būsim, esam”, kurā laureāti bijuši arī mani vadītie kori. Šogad, ņemot vērā visiem labi zināmus apstākļus, pieņemts lēmums konkursu neorganizēt. Cerams, konkurss norisināsies nākamajos gados.”

Auseklim veltītais pasākums “Gaismu sauca” noslēgsies ar sveču gaismas ceļu uz kapsētu, kur atrodas Ausekļa piemineklis.

 

Foto: Koris "Skan" Pašdarbnieku svētkos (2020). Foto: Uģis Brālēns