Šovasar būs skatāmas piecas amatierteātru izrādes

Jau devīto vasaru valmierieši un pilsētas viesi varēs apmeklēt amatierteātru brīvdabas izrādes. Šovasar ciklā „Vasaras vakari teātru spēlēs” būs skatāmas piecas amatierteātru iestudētas izrādes. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad izrādes norisinājās Valmieras vecpilsētā, šovasar skatītāji tiek aicināti uz Valmieras sākumskolas amfiteātri (L.Paegles iela 40A).

 

Valmierā ar izrādēm viesosies Kocēnu novada laikmetīgais teātris “Volatus”, Valmieras pagasta amatierteātris "Valmiermuižnieki", Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija” un Bērzaines pagasta amatierteātris. 

 

Pirmā izrāde norisināsies jau 27. jūnijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā, kur ar izrādi “Par pirmo mīlestību” ciemosies Kocēnu novada laikmetīgais teātris “Volatus”. Izrāde veidota no patiesiem stāstiem, uzrunājot radus un draugus, un draugu draugus vecumā no 25 - 92 gadiem. Visi uzrunātie cilvēki atbildēja uz vienādiem jautājumiem: Kas, pēc viņu domām, ir mīlestība? Kādas ir sajūtas iemīloties? Ar ko tika piesaistīta uzmanība? Kādēļ tieši tas puisis vai meitene? Ko var piedot mīlestības vārdā? Kā arī jautājumi par mūziku un kino - ko klausījās un skatījās attiecīgajā dzīves posmā, kad pirmo reizi iemīlējās? Režisore – Larisa Merca.

 

4. jūlijā plkst.19.00 Valmieras sākumskolas amfiteātrī būs skatāma Valmieras pagasta amatierteātra "Valmiermuižnieki" izrāde “Pašu audzināts” (režisore Iveta Kļaviņa), kā arī Zilākalna pagasta amatierteātra iestudēti skeči (režisore Inese Stepane). 11. jūlijā plkst.19.00 – Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Grēku grāmata” (režisors Oskars Morozovs), savukārt 18. jūlijā plkst.19.00 ar režisores Ivetas Kļaviņas iestudētu izrādi “Ar spaini pa galvu” viesosies Valmieras pagasta amatierteātris "Valmiermuižnieki". 22. augustā brīvdabas izrāžu ciklu noslēgs Bērzaines pagasta amatierteātris ar Andra Liepiņa iestudētu izrādi “Vai Tobijam patiks”.

 

Izrāžu apmeklējums bez ieejas maksas. Lietus gadījumā izrādes notiks Valmieras Kultūras centrā. Brīvdabas izrāžu norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.